Paskaitos „Mergaitėms apie mergaites“ ir „Berniukams apie berniukus“

Lapkričio 15 d. Kazio Griniaus gimnazijos skyriaus Prano Dovydaičio progimnazijoje lankėsi Marijampolės dekanato šeimos centro vadovė Lina Braukylienė. Lektorė 6 klasių moksleiviams skaitė paskaitas lytiškumo temomis „Mergaitėms apie mergaites“ ir „Berniukams apie berniukus“.

Lytiškumas yra viena iš tų temų, kuria mūsų visuomenėje dar nėra įprasta kalbėti, tačiau tai daryti yra būtina. Lektorė atvirai ir aiškiai su mergaitėmis ir berniukais kalbėjosi apie lytinę brandą, meilę, draugystę, atsakingą požiūrį į šeimą. Susitikimo metu kalbėta, kaip pažinti save biologiniu, psichologiniu, moraliniu požiūriu, kaip pažinti kūno pokyčius, kurie susiję su įvairiomis emocijomis. Žinios, išgirstos susitikimo metu, mergaitėms ir berniukams ne tik padės geriau pažinti save, įvertinti santykius su šalia esančiais, bet ir ateityje tikėtis puikių santykių šeimoje.